Eerste melkveestal ter wereld met zonlichtlampen

Melkveebedrijf Nieuw Vredebest in het Gelderse Vuren heeft de eerste melkveestal met zonlichtlampen ter wereld. De 550 melkkoeien verblijven 24/7 in de stal. De zonlichtlampen van Rofianda dragen bij aan het welzijn van de dieren en een betere kwaliteit melk.

'We vinden het belangrijk dat het goed is voor mens en dier en voor het biologische ritme van de koeien', licht eigenaar Eric van Willigen van Nieuw Vredebest de keuze voor zonlichtlampen toe.

'Ik ben heel positief', begint bedrijfsleider Hendrik de Groot. 'Afgelopen winter was het moeilijk om de vaarzen stabiel te houden. De lampen hangen nu een half jaar en ze zijn afgelopen winter stabiel gebleven en zelfs gestegen. Maar ook voor mij zijn de lampen prettig. Als ik mijn rondje door de stal doe, zie ik al zoveel vanuit de voergang.'


Weerbaarheid en gezondheid

'We wilden met deze lampen de weerbaarheid en gezondheid van de koe verhogen en stabiliteit creëren voor de kwaliteit van de melk', zegt Ronald Gronsveld van Rofianda.

De lampen zijn iets prijziger dan standaard ledverlichting. Van Willigen: 'We hebben afgesproken dat Rofianda de traditionele verlichting terugplaatst voor eigen rekening als het niet bevalt. Maar ik weet nu al dat we dat niet gaan doen, want we zijn uiterst tevreden met de huidige situatie in de stal.'

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Vrijdag
    21° / 5°
    10 %
  • Zaterdag
    17° / 9°
    30 %
  • Zondag
    16° / 9°
    50 %
Meer weer