'Het boerenleven is als een sprookje?'
Ik kreeg laatst te horen dat ik het boerenleven te veel romantiseerde. Dat er een dosis realisme nodig is om te zien wat het boerenleven echt inhoudt. En dat het niet het Boer zoekt vrouw-sprookje is dat ik omschreef. Met de mededeling dat het pas echt een boerinnenleven is als je met je hand in een koe hebt gezeten. Maar wat als we gewoon allemaal heel anders zijn als boerin, zoals we dat ook zijn als mens?

Ik ben niet die boerin die altijd en alleen maar in de stal of op het land bezig is. Ik zie ook nieuwe paden die bewandeld kunnen worden. Misschien zit daar nu juist voor mij de kracht als bioboerin.
Ik deel veel over ons leven op sociale media. Daar probeer ik toch ook altijd wel het positieve beeld neer te zetten van dat boerenleven. Niet omdat ik de realiteit niet zie, maar omdat dat mijn realiteit is. Ik zie altijd de mooie dingen van dit leven.
Online neem ik mensen mee in de wereld van je eten zelf maken. Ook probeer ik daar mensen weer enthousiast te krijgen om zelf aan de slag te gaan. Om weg te blijven van ingrediënten die je niet eens uit kunt spreken.
De mooiste paden vind je niet waar iedereen wandelt
Ik zoek graag naar manieren om burgers weer wat meer in connectie te brengen met het boerenleven. Wat meer in connectie met de natuur. Dat klinkt als mijn sprookje. Als ik daar niet mee bezig ben, dan trek ik gewoon weer mijn overall aan om buiten wat te doen. Want er is altijd genoeg werk te doen.
Er zijn zoveel goede dingen op een boerderij. Het is ergens misgegaan, toen mensen gingen vertellen dat het op een boerderij vies en lelijk is. Dat we niet moeten willen dat dingen van een boerderij komen vanwege veel verkeerde dingen. Maar zo is het niet altijd. Ook het werk is niet altijd alleen vies en lelijk.
We kunnen zoveel bereiken met de natuur die we nog om ons heen hebben als boeren. Niet alleen in de stal. We kunnen zoveel met vers voedsel. Dat blijft onwijs belangrijk, denk ik.
Als je wilt dat mensen die stap terug naar de natuur gaan zetten en blijven inzien hoe belangrijk vers voedsel van het land is, dan moet je het mooie er zelf wel van inzien, natuurlijk. Maar ik ben dan ook niet de boerin die met haar hand in een koe zit.
Laat je nooit vertellen dat je minder boerin bent, omdat je dingen niet doet op manieren die gangbaar zijn. Ik doe mijn werk anders. De mooiste paden vind je niet waar iedereen wandelt. Ik zal altijd blijven vertellen wat er mooi is aan dit boerenleven. Ik zal altijd positief blijven praten, want dat is hoe ik ernaar kijk. Wij hebben het gevoel dat we mooie dingen naar de mensen brengen. Dan is alles goed toch? Of dat nou als een sprookje klinkt of niet.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kverneland Ploeg 3300S Variomat (LH) #20949
Gebruikt, € 47.000
-
Gebruikt, P.O.A.
-
GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
-
Kuhn FC313 achtermaaier
2004, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Dinsdag15° / 0°0 %
-
Woensdag16° / 2°0 %
-
Donderdag19° / 3°0 %