Stapel kreeg 1,4 miljoen subsidie van NWO
De gevallen hoogleraar Diederik Stapel kreeg 1,4 miljoen euro subsidie van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). In eerste instantie dacht de NWO dat het om 2,2 miljoen euro ging.
De NWO maakte na de presentatie van het eindrapport over de fraude van Stapel woensdag bekend dat de organisatie samen met universiteiten bekijkt waar het geld terecht is gekomen. 'Ongeveer een miljoen euro is naar salarissen van promovendi gegaan. De rest heeft vooral gediend als salaris van Stapel, materialen voor het onderzoek en een vergoeding voor proefpersonen.' De NWO is vooral nog aan het bekijken of het geld wel echt bij gedegen onderzoek is terechtgekomen.
Dataplan
De NWO, een belangrijke financier voor onderzoeken, bepleit verder dat de data die een onderzoeker vergaart duidelijk en toegankelijk moeten zijn. De organisatie overweegt om de toekenning van subsidie af te laten hangen van een goed dataplan van een onderzoeker.
Verder wijst de NWO erop dat er subsidie beschikbaar is voor zogenoemd replicatieonderzoek, onderzoek waarbij andermans experiment wordt nagebootst bij wijze van toetsing. Ook moet er meer aandacht komen voor de Nederlandse Gedragscode Wetenschapsbeoefening, vindt de organisatie.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Massey Ferguson Tractor 3640 (WD) #46915
Gebruikt, € 56.580
-
Niemeyer HR 675-DH
Gebruikt, € 2.500
-
Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (WD) #27416
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Agrarisch Bedrijfsverzorger
AB Vakwerk Groep B.V. - NL
Weer
-
Donderdag7° / 0°5 %
-
Vrijdag4° / 1°40 %
-
Zaterdag6° / 1°45 %