Politie vindt verboden middelen bij Noord-Hollandse bollenkweker

Bij een bollenkweker in het Noord-Hollandse Obdam is 250 liter aan verboden gewasbeschermingsmiddelen in beslag genomen. De politie trof de middelen aan tijdens een grootschalige controle.

Politie+vindt+verboden+middelen+bij+Noord%2DHollandse+bollenkweker
© Nieuwe Oogst

De controle op het bloembollenbedrijf is uitgevoerd in samenwerking met controleurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), de Omgevingsdienst, het hoogheemraadschap en de Arbeidsinspectie. Volgens NH Nieuws is door de politie gebruikgemaakt van gewapende agenten met bivakmutsen.

Een woordvoerder van de politie meldt dat er 250 liter aan verboden gewasbeschermingsmiddelen is aangetroffen. De kweker stelt in reactie bij NH Nieuws verrast te zijn door de manier waarop zijn bedrijf is gecontroleerd en de impact daarvan. Hij geeft toe dat de oude gewasbeschermingsmiddelen beter hadden moeten worden opgeruimd, maar ontkent illegaal gebruik van middelen die niet meer toegelaten zijn.


Discussie met omwonenden

De aanleiding voor het onderzoek op het bedrijf zijn meerdere meldingen die bij de politie zijn binnengekomen. De bollenkweker zelf verklaart dat hij met omwonenden in discussie is over het uitbreiden en verduurzamen van het bedrijf. Ook wordt hij beschuldigd van het verontreinigen van het oppervlaktewater in de omgeving van zijn percelen.

Tijdens de controle hebben medewerkers van hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier daarom watermonsters genomen. Hiervan zijn nog geen resultaten bekend. De Arbeidsinspectie onderzocht de werkomstandigheden en de status van de medewerkers op het Noord-Hollands bedrijf. Voor zover bekend lijken die op orde.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Donderdag
    20° / 5°
    0 %
  • Vrijdag
    20° / 4°
    10 %
  • Zaterdag
    15° / 3°
    10 %
Meer weer