Tijdelijk huurcontract moet mogelijk worden voor seizoensmedewerker
De Wet vaste huurcontracten brengt de nodige zorgen met zich mee voor werkgevers met seizoensarbeiders. Deze wet is sinds 1 juli 2024 verplicht en is voor onder meer fruittelers onwerkbaar. De Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) en LTO Nederland pleiten er daarom voor dat tijdelijke huurcontracten onder voorwaarden mogelijk worden voor seizoensmedewerkers.

De wet geldt ook voor werkgevers met eigen huisvesting. Het doel is dat het vaste huurcontract de huurder beschermt, zodat hij of zij niet zomaar op straat komt te staan. Volgens de NFO behoren bijvoorbeeld studenten tot de uitzonderingsdoelgroepen, maar seizoensarbeiders nog niet.
Dit betekent dat een seizoensarbeider die in Nederland woont een vast huurcontract moet hebben, ook na afronding van tijdelijke werkzaamheden als de fruitoogst. De telersorganisatie noemt dit geen praktische en werkbare situatie. 'Dit is niet te doen, fruittelers hebben hun mensen doorgaans maar kort aan het werk', meldt Peter Baltus, specialist arbeid en werkgeverschap bij de NFO.
Adviesrapport met praktijkscenario's
De NFO en LTO Nederland willen dat tijdelijke huurcontracten voor seizoensmedewerkers mogelijk worden. Maar wel onder voorwaarde van een keurmerk, zodat de huurprijs wordt beschermd en de kwaliteit en veiligheid van de huisvesting zijn geborgd. De belangenorganisatie heeft praktijkscenario's uitgewerkt voor een adviesrapport dat wordt opgesteld door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
Volgens de fruittelersorganisatie lijkt het erop dat de geschetste scenario's worden erkend en worden meegenomen in het adviesrapport. Het idee is dat het ministerie het rapport nog voor komende zomer aanbiedt aan minister Judith Uitermark.
Daarna gaat een aangepast voorstel in internetconsultatie, waarna een wet kan worden gevormd. De NFO en LTO Nederland verwachten dat het totale proces nog zeker een tot twee jaar in beslag neemt. De organisaties hebben goede hoop dat het advies zal leiden tot een passend doelgroepencontract, waarmee het mogelijk is om onder voorwaarden een tijdelijk huurcontract aan te bieden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 411 Vario + Fronthef & PTO
2001, P.O.A.
-
New Holland T7.190 PowerCommand
2019, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg 3300S Variomat (LH) #20949
Gebruikt, € 47.000
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Donderdag8° / -2°50 %
-
Vrijdag8° / -1°30 %
-
Zaterdag9° / -2°10 %