Ministerie weigert coronasteun aan vleeskalversector
Ondanks de penibele situatie waarin de vleeskalverhouderij zich bevindt, wil het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit geen inkomenssteun geven aan de vleeskalverhouderij. Dat antwoordt het in een brief aan de Vereniging van Kalverhouders (VVK).

Dat meldt De Kalverhouder, de website van deze vereniging, die twee brieven voor steun naar het ministerie stuurde en beide keren 'nee' kreeg te horen. Volgens het ministerie moet de veehouderij, en dus ook de kalverhouderij, bestand zijn tegen abnormale omstandigheden. Inkomenssteun vanwege de coronacrisis is daarom niet aan de orde.
Het ministerie heeft geen plannen voor nieuwe nationale sectorspecifieke steunmaatregelen voor de land- en tuinbouw.
Ieder kalf kost geld
Volgens de VVK liggen de kalfsvleesprijzen sinds eind maart op een dramatisch laag niveau en verliezen eigenaren van kalveren 100 tot 150 euro per kalf.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland Tractor T7.210 (BS) #690266
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (ZND) #518734
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-
Massey Ferguson Tractor 3640 (WD) #46915
Gebruikt, € 56.580
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Dinsdag17° / 1°10 %
-
Woensdag17° / 5°10 %
-
Donderdag19° / 3°10 %