Drijfmest over pas gezaaide uien spuiten om stuiven tegen te gaan

Om stuifschade te voorkomen worden in de Veenkoloniën veel pas ingezaaide percelen bespoten met drijfmest. Ook op het perceel bij Slochteren zijn onlangs uien gezaaid. 'Door drijfmest te spuiten ontstaat een korstje die de zandfractie bij elkaar houdt. Daarmee ga je winderosie tegen', legt akkerbouwer Jan Willem Wollerich uit.

Wollerich heeft samen met zijn broer een akkerbouwbedrijf in het Drentse Drouwenermond. Het spuiten van drijfmest doet het samen met akkerbouwbedrijf Speelman in het Drentse 1e Exloërmond, ook voor andere boeren. 'Het zand is relatief licht. Als de wind er vat op krijgt, waaien je zaden bloot. Dat levert enorme schade op.'

Voor veenkoloniale zandgrond geldt een ontheffing om drijfmest te gebruiken om een antistuifdek aan te leggen. Wollerich: 'Het kan ook met papiercellulose. Dat is soort papje dat een korstje maakt op de grond.'

De spuitmachine heeft een boombreedte van 45 meter. Om niet over de bespoten stukken te rijden, zitten af en toe wat kleppen dicht. 'De dosering van drijfmest zit tussen de 10 en 12 kuub per hectare, afhankelijk van hoe droog het is. Drijfmest spuiten moet zo snel mogelijk na het zaaien, voordat het gewas opkomt', licht de akkerbouwer toe.

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Maandag
    14° / 6°
    0 %
  • Dinsdag
    17° / 1°
    10 %
  • Woensdag
    17° / 5°
    10 %
Meer weer