Nettowinst Rabobank stijgt boven 5 miljard euro, ook Food & Agri groeit
Rabobank behaalde in 2024 een nettowinst van bijna 5,2 miljard euro. In 2023 bedroeg deze nog 4,4 miljard euro. De uitstaande leningen op het vlak van Food & Agri stegen in Nederland harder dan in het buitenland.
![Nettowinst+Rabobank+stijgt+boven+5+miljard+euro%2C+ook+Food+%26amp%3B+Agri+groeit](https://cdn.nieuweoogst.nu/public/image/320x205/222145.jpg)
Dat de totale inkomsten van Rabobank in 2024 stegen met 5 procent was onder meer te danken aan hogere volumes in vrijwel alle bedrijfsonderdelen, rentestanden die bijdroegen aan de rentewinst, lage kosten voor kredietverliezen en aanzienlijk lagere toezichtsheffingen.
Het totale uitstaande bedrag van financieringen door Rabobank steeg met 13,3 miljard euro, van 434 miljard in 2023 naar 447,3 miljard euro in 2024. De wereldwijde Food & Agri leningenportefeuille van Rabobank groeide met 4 procent van 114,8 tot 119,8 miljard euro. Onder Food & Agri valt niet alleen de land- en tuinbouw, maar ook de verwerkende industrie en handel.
De Nederlandse Food & Agri-leningenportefeuille groeide harder dan de internationale tak. Het Nederlandse deel bedroeg in 2024 46,1 miljard euro, een toename van 9 procent ten opzichte van 2023 (42,2 miljard euro). Die stijging zit volgens Rabobank voornamelijk in de wholesale foodketen, dus bedrijven in de hele foodketen, van voerproducent tot supermarkt. De internationale kredietverstrekking op het gebied van Food & Agri steeg van 72,6 naar 73,7 miljard euro.
Stroppenpot
Naast de gezonde groei van de leningenportefeuille stegen ook de toevertrouwde middelen, en wel met 20 miljard euro. Dit kwam vooral door een toename van spaargelden van Nederlandse huishoudens en zakelijke klanten. De kosten voor kredietverliezen (de stroppenpot) uit binnen- en buitenland kwamen uit op 468 miljoen euro. Dit is lager dan in 2023 (727 miljoen euro). Dit laat volgens de bank de solide kwaliteit van de leningenportefeuille zien.
'Ondanks de sterke financiële resultaten over 2024 moeten we alert blijven', stelt Rabobank in een toelichting op de cijfers. 'De bankensector staat nog altijd voor grote uitdagingen, zoals geopolitieke spanningen, onzekere inflatieniveaus, inspelen op nieuwe technologieën en concurrentie en klimaat- en cyberrisico's.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
!['Een tank met propaangas is beter dan een gasaansluiting'](https://cdn.nieuweoogst.nu/public/image/320x205/248798.jpg)
![Bent u op zoek naar een financiering of wilt u juist investeren? Mogelijk biedt antwoord](https://cdn.nieuweoogst.nu/public/image/320x205/250460.jpg)
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Massey Ferguson RK 802-TRC
2024, € 23.000
-
John Deere Tractor 6120R (LH) #29959
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH Farmall 95U Pro
2016, P.O.A.
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
Vacatures
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Drachten
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Agrarisch Bedrijfsverzorger
AB Vakwerk Groep B.V. - NL
Weer
-
Donderdag3° / 0°5 %
-
Vrijdag4° / 0°5 %
-
Zaterdag3° / -2°0 %