Bevingsbestendiger stal koeien Overschild
Koen en Marjolein van Rooijen in Overschild namen deze week hun bevingsbestendiger ligboxenstal in gebruik. Ze zijn hiermee een van de eerste melkveehouders die hier voor kiezen.

Een van de maatregelen die is genomen is dat de mestkelder volledig is doorgetrokken, ook onder het kantoor en RMO door. Daarnaast zijn er knieschotjes in de hoekspanten geplaatst. En is de bewapening versterkt.
Constructeur was Zonneveld Ingenieurs uit Rotterdam, specialist in aardbevingsbendigere bouw. Miedema Bouw in Grijpskerk was verantwoordelijk voor de bouw.
38.000 euro
De meerkosten zijn 38.000 euro exclusief btw. 'Dat is 4 procent van de totale bouwkosten. Dat viel mij nog mee', geeft Van Rooijen aan. De NAM vergoedt deze kosten omdat er nog geen nieuw bouwbesluit is voor windbelasting
De ligboxenstal biedt plaats aan 240 melkkoeien. Van Rooijen wil met eigen aanfok doorgroeien met negentig koeien.
Dealen
Of de stal daadwerkelijk bestand is tegen aardbevingen is afwachten, geeft de ondernemer aan. 'Je doet wat je kunt doen. Het is een heel plezierig gebied om in te werken. Je weet dat er aardbevingen voor kunnen komen. Daarmee heb je als ondernemer te dealen.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-
Vicon Schudder Fanex 804 (LH) #30604
Gebruikt, € 13.100
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (HA) #28791
Gebruikt, € 15.950
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Dinsdag15° / 0°0 %
-
Woensdag16° / 2°0 %
-
Donderdag19° / 3°0 %