Veel meer landschapselementen 'groen'
Boeren krijgen vanaf volgend jaar meer mogelijkheden om landschapselementen mee te tellen voor de vergroening. Staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) heeft dat bekend gemaakt.

Tot nu toe vallen alleen landschapselementen in het kader van de duurzaamheidscertificaten en onbeheerde akkerranden onder de vergroening.
Die beperking heeft te maken met de eis dat anders alle landschapselementen in het hele land geregistreerd moeten worden.
Dijksma vond de uitvoeringkosten daarvan te hoog. Nu biedt de EU echter de mogelijkheid om alleen de door boeren aangemelde elementen te registreren.
Geen sloten
Daar wil de staatssecretaris volgend jaar mee van start gaan. Vrijwel alle landschapselementen, met uitzondering van sloten, kunnen dan meetellen voor de vergroening.
Dijksma overlegt met LTO over de praktische uitwerking van de bredere openstelling. Geprobeerd wordt de administratieve lasten zo laag mogelijk te houden.
Extra werk
Met name in het eerste jaar zullen boeren extra werk hebben aan een juiste registratie, waarschuwt de bewindsvrouw.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor, compact 1026R (HA) #24630
Gebruikt, € 24.890
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MM) #692296
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692702
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag15° / 3°10 %