Burger draait op voor waterschapskosten
De rekening van de waterschappen gaat steeds meer naar burgers en minder naar boeren.
Dat blijkt uit berekeningen die onderzoeksinstituut Coelo in Groningen op verzoek van Nieuwsuur maakte. Het tv-programma bracht de resultaten gisteren naar buiten.
Sinds het jaar 2000 betalen agrariërs 65 miljoen euro minder aan waterschapslasten, terwijl de lasten voor burgers met 650 miljoen euro zijn gestegen, aldus de onderzoekers.
Dijkversterkingen
Vooral bij het beheer van het watersysteem komt de rekening meer en meer op het bordje van de burger terecht. Het betreft zaken als dijkversterkingen, maatregelen om de kwaliteit van het water te verbeteren en ecologische plannen.
Van de 1,3 miljard euro aan heffingen voor deze taken wordt 90 procent betaald door de burgers (en een heel klein deel van de bedrijven) en 10 procent door de boeren. Veertien jaar geleden was de verhouding nog 70 tegen 30 procent.
Droge voeten
De Unie van Waterschappen bevestigt de verschuiving. Volgens voorzitter Peter Glas heeft die te maken met wetgeving en met verandering van werkzaamheden om de burger droge voeten te garanderen en de ecologie van het water te bevorderen.
'Daarbij gaat het om grote investeringen voor iedereen, en er wonen nu eenmaal meer mensen in de stad dan op het platteland', aldus Glas in een reactie.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland Tractor T7.210 (BS) #690266
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere - 6120M CQ
2020, P.O.A.
-
Withag weidesleep 6 mtr hydro
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 1026R (HA) #24630
Gebruikt, € 24.890
Vacatures
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Agrarisch Bedrijfsverzorger
AB Vakwerk Groep B.V. - NL
Weer
-
Donderdag7° / 0°5 %
-
Vrijdag4° / 1°40 %
-
Zaterdag6° / 1°45 %