Tarwenotering Emmeloord 11 euro lager
Landbouwbeurs LNCN in Emmeloord noteerde gisteren 235 tot 242 euro per ton voertarwe. Gemiddeld is dat 11 euro per ton lager dan vorige week.
Ook op de regionale landbouwbeurzen in Middenmeer en Goes daalden de verschillende tarwenoteringen, maar minder drastisch dan in Emmeloord.
De daling van de noteringen heeft alles te maken met de ontwikkelingen op de wereldmarkt. In het weekbericht granen meldt Productschap Akkerbouw (PA) dat ook op de internationale termijnmarkten de neerwaartse lijn van de tarwenoteringen doorzet.
Uitbreiding areaal
Volgens PA is dit verwonderlijk omdat het Amerikaanse ministerie van landbouw (USDA) in een rapport de wereld tarwevoorraad juist iets lager raamde. De lagere prijzen worden met name veroorzaakt door uitbreiding van het tarweareaal voor het seizoen 2013-2014.
Verder zijn er positieve berichten over de groeiomstandigheden van graan in Amerika. Geruchten dat Rusland de invoerheffing op tarwe per 1 april gaat opschorten, heeft vooralsnog geen positieve invloed op de prijsvorming.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder HIT 10.11T
2013, P.O.A.
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Donderdag7° / -1°50 %
-
Vrijdag8° / -1°30 %
-
Zaterdag9° / -2°10 %