Minister wil versoepeling regels voor extra woning op erf
Minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening wil de regels voor het bouwen van een extra woning op het erf, voor familie of mantelzorg, versoepelen. Tegelijkertijd wil ze het ook makkelijker maken om buiten de bebouwde kom woningen te bouwen.
![Minister+wil+versoepeling+regels+voor+extra+woning+op+erf](https://cdn.nieuweoogst.nu/public/image/320x205/197955.jpg)
Dat staat in het wetsvoorstel Versterking regie volkshuisvesting dat Keijzer donderdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. In dit voorstel staan de wettelijke instrumenten voor overheden om samen met marktpartijen sneller, voldoende en de juiste woningen te bouwen.
Een van de oplossingen is om vergunningsvrij mantelzorg- en familiewoningen te bouwen op het eigen erf. Het bijbouwen van zo'n mantelzorg- of familiewoning op bestaande kavels bij een woning kan een oplossing bieden voor een grote groep mensen die zo lang mogelijk in hun eigen omgeving wil blijven wonen, maar ook voor kinderen die geen betaalbare woningen kunnen vinden.
De voorwaarden voor deze regeling moeten nog verder worden uitgewerkt. Deze regeling is behalve voor mantelzorgwoningen ook van toepassing op woningen voor familieleden in de eerste graad.
Buitenstedelijk bouwen
Keijzer wil ook de voorwaarden voor gemeenten om buitenstedelijk te bouwen aanpassen. In de huidige regels moet bij een buitenstedelijke locatie worden onderbouwd waarom de woningbouw niet in de bebouwde kom kan. Deze verplichting heet de 'Ladder voor duurzame verstedelijking'. De Ladder brengt extra onderzoekslasten, tijd en kosten met zich mee en kan daardoor uitvoering van woningbouwprojecten vertragen en bemoeilijken, vindt de minister.
De grote woningbouwopgave maakt het volgens Keijzer noodzakelijk om het benutten van zowel binnen- als buitenstedelijke locaties voor woningbouw te versnellen door onnodige belemmeringen en knelpunten weg te nemen. Daarom stelt de minister voor om de Ladder voor nieuwe woningbouwlocaties te schrappen. Dit maakt woningbouw op buitenstedelijke locaties eenvoudiger en sneller.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
![Jongeren als redding voor coöperaties](https://cdn.nieuweoogst.nu/public/image/320x205/248709.jpg)
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GA 8030
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6215R (SB) #56310
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn FC 313 F frontmaaier
2007, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Drachten
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Weer
-
Vrijdag3° / -2°10 %
-
Zaterdag4° / -3°10 %
-
Zondag4° / -3°10 %