Beregeningsverbod voor deel Veenkoloniën
Hunze en Aa's heeft voor de Veenmarken in de Veenkoloniën een beregeningsverbod ingesteld voor overdag. Van 19 tot 7 uur mag er wel worden beregend.

Dit verbod is noodzakelijk, omdat het waterschap in het gebied het zomerpeil niet kan handhaven, doordat veel boeren beregenen. Het schap gaat uit van ongeveer vijftig boeren die beregenen met een of meerdere haspels.
Het waterschap vroeg boeren eerder al zoveel mogelijk 's nachts te beregenen, maar agrarische ondernemers blijven dit ook overdag doen, stelt het waterschap. Daarom stelt Hunze en Aa's nu een beregeningsverbod in.
Gebied tot aan Nieuw Buinen voeden
In de Veenmarkten wordt water aangevoerd vanuit de Hoogeveenschevaart. De aanvoer gaat goed, meldt Hunze en Aa's. 'Maar vanaf daar moeten we het gebied tot aan Nieuw Buinen en omgeving voeden. Voordat het water daar aankomt, is het echter al uit de watergangen onttrokken door boeren die beregenen.'
Het verbod geldt niet voor het beregenen uit een bron of voor de hoogsalderende gewassen als bollen, uien en wortels.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (EL) #692326
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X950R (HA) #127599
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zondag17° / 11°60 %
-
Maandag16° / 8°20 %
-
Dinsdag16° / 7°85 %