Verzilting baart Zeeland zorgen
De Tweede Kamer heeft een motie aangenomen voor het terugbrengen van het getij in het Grevelingenmeer. De Kamer heeft verder de beslissing over de verzilting van het Volkerak-Zoommeer uitgesteld.
Goed voor de natuur en het toerisme, zeggen voorstanders, maar boeren en tuinders zijn bang voor extra kweldruk langs het Grevelingenmeer en oplopende chloridegehaltes van het Volkerak-Zoommeer.
De mogelijkheid tot het terugbrengen van het getij in het Grevelingenmeer en de verzilting van het Volkerak-Zoommeer speelt al ruim tien jaar. Daar zijn met boeren en tuinders in het verleden afspraken over gemaakt: eerst het zoet, dan het zout.
Onzekerheid
'De onzekerheid over de verzilting van het Volkerak-Zoommeer vinden we nog het meest vervelend', zegt Hendrik-Jan ten Cate, bestuurder van ZLTO Zeeland.
'Voor gronden langs het Grevelingenmeer zien we liever dat er per direct een nulmeting wordt gehouden om het effect na het terugbrengen van het getij te meten. Als maatregelen nodig blijken, kunnen we daarop anticiperen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
AS Motor Professionele zitmaaier / tuintrekker 1040 YAK 4WD (HG) #28781
Gebruikt, € 20.500
-
John Deere Tractor 6120R (LH) #29959
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-
Deutz Fahr Tractor Agrotron 5120 (SB) #668694
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Drachten
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Weer
-
Zondag13° / 6°20 %
-
Maandag10° / 9°90 %
-
Dinsdag10° / 6°90 %