Verschil in lichttransmissie bij glassoorten
Oppervlaktestructuur en coatings hebben een groot effect op de lichttransmissie van het glas dat wordt gebruikt in kassen.

Uit onderzoek van Wageningen UR Glastuinbouw naar vijf ruitensoorten blijkt dat dit kan variëren van 1,5 procent lichtverlies tot 4 procent lichtwinst, meldt Kas als Energiebron.
Door de komst van diffuus glas en het toepassen van anti-reflectiecoatings op glas, is een kennisachterstand ontstaan over de gevolgen van condens op deze nieuwe glassoorten.
Waterfilm en d
Van 'gewoon' glas is bekend dat de druppels enkele procenten licht kunnen kosten. Er bestaat echter ook glas dat door de oppervlaktebewerking juist een waterfilm creëert in plaats van druppels.
Deze wateraantrekkende eigenschap is juist positief voor de lichttransmissie, blijkt uit onderzoek.
Voorlopige conclusies
De eerste voorlopige conclusies van het onderzoek zijn dat er tussen de glassoorten duidelijke verschillen zijn in lichttransmissie, maar dat de oorzaak hiervan onduidelijk is.
De metingen zijn niet goed reproduceerbaar en zijn er verschillen tussen 'praktijkmetingen' en metingen in het laboratorium.?
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (BV) #692155
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X940 (HA) #31419
Gebruikt, € 16.500
-
VALTRA N121 H3
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke