Grootte melkveebedrijf Wichmond heikel punt
Bij boeren en burgers in Wichmond is onrust ontstaan over de aanvraag voor een Natuurbeschermingswetvergunning voor het nieuw vestigen van een melkveehouderijbedrijf.

Het gaat om een vergunning voor 975 melkkoeien. Gedeputeerde Staten van Gelderland zijn van plan de vergunning te verlenen. Veel boeren, maar ook burgers in de buurt van het bedrijf, fronsen de wenkbrauwen bij de grootte van het bedrijf.
Zo ook voorzitter Henk Jolink van LTO Noord Bronckhorst. 'De ondernemer heeft echter voldoende ammoniakrechten aangekocht. Dus is het logisch dat hij een vergunning van de provincie krijgt. Daarmee zit hij boeren die ook willen uitbreiden niet in de weg.'
Druk hoog
De afdeling ziet aan de andere kant graag grondgebonden landbouw. 'De aanvraag ligt in een gebied waar de druk op grond al hoog is. Daarbij vinden wij weidegang wenselijk als dat mogelijk is', stelt Jolink.
Ook is de aanvraag nogal wat groter dan het gemiddelde gezinsbedrijf in Nederland. 'Het is dan ook de vraag of het past in dat gebied.'
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie midden
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (WD) #27416
Gebruikt, € 5.644
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (KK) #691721
Gebruikt, P.O.A.
-
SOLIS SOLIS 26
2022, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag23° / 4°20 %
-
Zondag17° / 11°60 %
-
Maandag16° / 8°20 %