Beter gras dankzij regen
De wisselende weersomstandigheden van afgelopen periode waren van invloed op de graskwaliteit en dan vooral op het eiwitgehalte van het gras.

Met de regen van eind vorige week is de plant in staat om voedingsstoffen uit de bodem op te nemen. Dat komt terug in de graskwaliteit. Gemiddeld bevat het gras momenteel 1.028 VEM, 247 gram ruw eiwit en 128 gram suiker, meldt Agrifirm in haar grasmonitor.
Meer eiwit, minder suiker
Ten opzichte van vorige week is dit een stijging van het ruw eiwit en een daling van het suikergehalte in het gras. Wanneer de koeien op etgroen komen te weiden, is het verstandig om de eventuele eiwitaanvulling iets terug te halen.
Ook de grasgroei neemt toe. Agrifirm raadt ondernemers daarom aan om volgende week een extra ronde langs de percelen te lopen om op de grasgroei te kunnen inspelen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MM) #692296
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HG) #30576
Gebruikt, € 3.289
-
Fendt Twister 13010T schudder
2019, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag23° / 4°20 %
-
Zondag17° / 11°60 %
-
Maandag16° / 8°20 %