Rechter enige optie in zaak productierecht
Het afschrijven van productierechten mag niet meer van de Belastingdienst. Een gang naar de rechter is de enige optie om dat besluit terug te draaien, zegt Bert van den Kerkhof van Abab Belastingadviseurs en Juristen.

Het afschrijven van productierechten en ammoniakrechten voor boekjaar 2014/2015 is niet meer mogelijk. 'Dat besluit van de Belastingdienst is een grote strop voor de ondernemers', stelt Van den Kerkhof.
'Ondernemers missen een afschrijfpost en moeten meer belasting betalen. Terwijl de aflossingplichten gewoon doorlopen', zegt Van de Kerkhof, die zelf in de werkgroep zit die de Belastingdienst adviseert over afschrijven van productierechten.
Einddatum
'We hebben bij het ministerie van Economische Zaken ook aangegeven dat afschrijven mogelijk moet blijven', meldt hij. 'Ook al is er geen einddatum voor productierechten bekend, we weten allemaal dat het eindigt binnen afzienbare tijd. Dan zou het afschrijven nog wel mogelijk blijven voor een bepaalde periode. Maar op het ministerie wordt hier niet naar geluisterd.'
Politiek
Van den Kerkhof hoopt dat de Tweede Kamer ook in actie komt. 'Dat is een snellere weg om staatssecretaris Sharon Dijksma op andere gedachten te brengen dan een gang naar de rechter. Dat kost gewoon erg veel tijd.'
Het CDA heeft ondertussen Kamervragen gesteld over deze kwestie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (HA) #692548
Gebruikt, P.O.A.
-
Veenhuis Combi 2000
2001, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HA) #692699
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (ZOB) #65646
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Woensdag13° / 4°10 %
-
Donderdag15° / 5°15 %
-
Vrijdag15° / 4°10 %