Gebrek aan vlinderbloemigen nekt bijen
De achteruitgang van bepaalde bijensoorten hangt samen met de achteruitgang van de bloemen waar deze insecten hun voedsel vandaan halen.

Wetenschappers dachten al langer in deze richting, maar bijenspecialist Jeroen Scheper van het Wageningse Alterra heeft bewijs gevonden voor deze theorie.
Scheper bestudeerde samen met collega's van de universiteiten van Leiden en Nijmegen het stuifmeel van bijen in museumcollecties.
Voedsel
Op die manier brachten de onderzoekers in kaart bij welke bloemen en planten de verschillende bijensoorten hun voedsel het liefste haalden.
Ze ontdekten dat er een verband is tussen de achteruitgang van bijensoorten en de afname van hun favoriete voedsel.
Vlinderbloemigen
'Uit ons onderzoek kwam bijvoorbeeld naar voren dat soorten die het liefste vlinderbloemigen eten, nu minder voorkomen dan voor 1950', geeft Scheper aan.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (LH) #433240
Gebruikt, € 3.289
-
POTTINGER HIT 910 AZ
2010, P.O.A.
-
Claas Tractor Arion 530 (LH) #181171
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6140R (HG) #64846
Gebruikt, € 64.500
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Woensdag13° / 4°10 %
-
Donderdag15° / 5°15 %
-
Vrijdag17° / 4°10 %