Proterra Maize beter ontwikkeld
Melkveehouder Gerrit Tuten uit het Overijsselse Heeten vergelijkt een maïsperceel die met groenbemester is ingezaaid met een perceel met Proterra Maize. De laatste is beter ontwikkeld, maar is qua zaaizaad wel duurder.

De Proterra kwam na de oogst eind september wat aarzelend onder het gewas vandaan. ‘Maar die groeit nu volop', stelt Tuten. ‘Daar waar het plat is gereden bij de oogst is het wat minder.’
Ook de reguliere groenbemester die op 26 september is gezaaid, is flink aangetrokken door het mooie najaarsweer, vertelt de Sallandse melkveehouder. Het perceel met Proterra is ongeveer 2 hectare groot en onderdeel van een perceel van 13,5 hectare.
De maïs is gezaaid op 24 april. De Proterra volgde op 28 april, met 25 kilo zaad per hectare, met de Evers Grasprofi. Totale kosten aan zaaizaad zijn 125 euro, bij 5 euro per kilo zaaizaad.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 1050 KG BOX ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (SO) #691672
Gebruikt, P.O.A.
-
Massey Ferguson Tractor 3640 (WD) #46915
Gebruikt, € 56.580
-
New Holland TNHT4.85
2016, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Donderdag15° / 6°0 %
-
Vrijdag18° / 4°10 %
-
Zaterdag21° / 4°20 %