Skal: bioregels vaak overtreden
In de eerste helft van 2014 constateerde inspectiedienst Skal 2.340 afwijkingen tijdens in totaal 2.519 inspecties op biologische bedrijven.

Van die afwijkingen classificeert Skal 26 als fataal, omdat de overtredingen de biologische status van het product aantasten.
In acht van de 26 fatale afwijkingen boden biologische veehouders hun vee onvoldoende ruimte. Verder zijn onder meer niet-gecertificeerde percelen en niet-toegestane gewasbeschermingsmiddelen gebruikt.
Fatale afwijkingen zijn voor Skal een reden om de betreffende ondernemer te decertificeren.
Herhaalde afwijkingen
Tijdens de inspecties stelde Skal 339 ernstige afwijkingen vast. Voor een deel zijn dit herhalingen van lichte afwijkingen.
Een voorbeeld van een ernstige afwijking is het ontbreken van een risico-analyse voor de biologische productie op een bedrijf. Dit tast volgens Skal de betrouwbaarheid van het product aan.
Verwerkende bedrijven
Van de 1.975 lichte afwijkingen vond Skal 1.195 bij verwerkende bedrijven en 780 op primaire landbouwbedrijven.
Lichte afwijkingen betreffen onder meer het niet kunnen aantonen dat producten en diensten zijn aangekocht bij gecertificeerde bedrijven of etiketten, facturen en pakbonnen die niet aan de regels voldoen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-
Case IH 956 XL
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-
Deutz Fahr 6531 hark
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag15° / 3°10 %