Goudse kaas minder zout
Het zoutgehalte van Goudse kaas is nu 22 procent lager dan in 2006 en 10 procent lager dan in 2010. Dat meldt Productschap Zuivel (PZ).
Zout in kaas heeft een belangrijke functie wat betreft houdbaarheid en smaakbeleving. Bij natuurgerijpte kazen als Gouda kaas moet de kwaliteit en veiligheid ervan ook aan het einde van de rijpingstijd zijn gegarandeerd.
Verlagen van het zoutgehalte in kaas vergt daarom veel onderzoek en tijd, verzekert het productschap.
Verzadigd vet
Op het gebied van verzadigd vet boekte de zuivelsector eveneens vooruitgang. 'Dankzij productinnovatie is er een groter aanbod van producten met een lager vetgehalte, waaronder 20+ en 30+ kaas', geeft PZ aan.
'In de categorie melkproducten kiest inmiddels 90 procent van de Nederlandse consumenten voor varianten met een laag vetgehalte.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Evers Forest 11-303-2R62
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.95 DualCommand
2019, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Donderdag7° / -1°50 %
-
Vrijdag8° / -1°30 %
-
Zaterdag9° / -2°10 %