CDA Groningen roept op tot verzet tegen besluiten in de Tweede Kamer over de gevolgen van de aardgaswinning in Noord-Groningen.
Volgens de Christendemocraten is het duidelijk dat van het kabinet en de regeringspartijen in de Tweede Kamer (VVD en PvdA) niets te verwachten valt voor de inwoners van en het bedrijfsleven in Groningen.
'Er komt geen fonds om de schade te vergoeden voor het bedrijfsleven, voor extra veiligheidsmaatregelen en voor de onverkoopbaarheid dan wel waardedaling van woningen en daarmee economische schade voor de inwoners van Groningen', stelt de partij in een brief aan Gedeputeerde Staten Groningen.
Organisaties bundelen
CDA vindt het van het 'grootste belang' dat alle partijen en organisaties in Groningen zich bundelen om hiertegen in het verzet te komen.
'De schade is enorm, er zijn veiligheidsrisico's en burgers voelen zich onveilig. Niet als gevolg van natuurlijke ontwikkelingen, maar door menselijk ingrijpen in de bodem met een aanzienlijk financieel gewin voor de Staatskas. Hier ligt dan ook een nadrukkelijke verantwoordelijk voor de Rijksoverheid om te compenseren.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
TS125A Plus
Gebruikt, € 32.500
-
Valtra Q305 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn FC313 achtermaaier
2004, P.O.A.
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Donderdag7° / -1°50 %
-
Vrijdag8° / -1°30 %
-
Zaterdag9° / -2°10 %