Gemeenten: 2 miljard verlies grondaankoop
Gemeenten hebben vorig jaar over hun grondaankopen € 2 miljard afgeschreven en er komt nog een verwacht te nemen verlies aan van € 1 à 1,5 miljard.
Dat blijkt uit een rapport van Deloitte, dat vandaag naar de Tweede Kamer is gestuurd.
De verliezen op grond waren in 2011 groter dan het jaar daarvoor, toen het totaal aan directe en indirecte verliezen nog uitkwam op € 900 miljoen. Overigens hebben de gemeenten volgens het rapport nog de nodige grondexploitaties waar wel winst op geboekt kan worden.
Oplossingen
Het rapport, dat is opgesteld in opdracht van de ministeries van I&M en Binnenlandse Zaken en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), stelt verder dat gemeenten volop bezig zijn met het nemen van hun verliezen. Ook reageren de gemeenten in de praktijk op tijd en komen ze zelf met oplossingen.
Gemeenten kochten in betere tijden grond aan als investering. Ze hoopten winst te maken, maar door de verslechterende economische omstandigheden kampen ze nu met financiële risico's en verliezen.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
Pottinger schudder HIT 10.11T
2013, P.O.A.
-
Kuhn Ploeg Vari Master (RL) #28242
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Zaterdag8° / -1°10 %
-
Zondag9° / -1°10 %
-
Maandag10° / -1°10 %