Van der Plas krijgt eindelijk haar zin, Kamer debatteert over de wolf
Het lukte uiteindelijk pas bij haar elfde poging, maar toen kreeg Caroline van der Plas (BBB) eindelijk coalitiepartner PVV achter haar voorstel om de wolvenproblematiek op de agenda van de plenaire zaal in het Tweede Kamergebouw te zetten. Dinsdagmiddag 25 maart is het zover en debatteert de Tweede Kamer met staatssecretaris Jean Rummenie van LVVN die de wolf in zijn portefeuille heeft.

Door het ontbreken van de steun van de PVV lukte het Van der Plas lange tijd niet om de wolvenproblematiek op de Kameragenda te krijgen. Partijen waren niet per se tegen, maar het onderwerp komt ook regelmatig aan de orde bij de commissiedebatten over landbouw en natuur die plaatsvinden in de kleinere zalen in het Tweede Kamergebouw.
Onder druk van coalitiepartner BBB zwichtte de PVV dus alsnog. Het belooft een debat te worden met Van der Plas en Dion Graus (PVV) in de hoofdrollen. BBB komt op voor getroffen schapenhouders en verontruste burgers in de buitengebieden. De partij wil een actief wolvenbeheersplan waarbij probleemdieren kunnen worden afgeschoten. De toestemmingsverlening daarvoor zou bij lokale overheden moeten liggen.
'Veel mensen zijn bang voor zwervende wolven in woonwijken', zei de BBB-fractievoorzitter bij de aanvraag van het debat. Ook haalde zij het lijden van schapen aan die door wolven worden aangebeten en 'urenlang liggen te creperen'.
Slachten voor shoarma
Zelfverklaard dierenambassadeur Graus is een fel tegenstander van het bejagen van de wolvenstand. Hij wil meer voorlichting voor burgers en boeren over hoe met wolven om te gaan. Over schapen doodbijten zei hij tijdens een eerder debat wolven af en toe best een schaap te gunnen. 'Mensen slachten immers miljoenen schapen voor in de shoarma. Wij mensen bepalen niet wat een dier wel of niet mag eten', is zijn redenatie.
De PVV'er is voorstander van anticonceptie toedienen aan wolven. Dit kan volgens hem eens per jaar met een verdovingsgeweer. Onder meer VVD, SGP en ChristenUnie zagen in het voorstel van Graus een beweging van deze partij naar een actiever beheer van wolven. Andere partijen maken zich zorgen over het uitscheiden van anticonceptiehormonen via de urine van wolven in de natuur.
Volg hieronder vanaf 16.45 uur live het wolvendebat.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T6.155 AutoCommand
2022, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Maandag13° / 6°0 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag17° / 2°10 %