Beperkende maatregelen Hoogstede en Idsegahuizum 1 worden opgeheven

De beperkende maatregelen die golden na de uitbraak van vogelgriep in het Duitse Hoogstede en de eerste uitbraak in Idsegahuizum 1 worden zaterdag opgeheven. Omdat de beschermings- en bewakingszone van de tweede uitbraak in het Friese dorp grotendeels overlappen met de eerste, heeft dat daar weinig effect.

Beperkende+maatregelen+Hoogstede+en+Idsegahuizum+1+worden+opgeheven
© Marcel Berendsen

De bewakingszone rond de vogelgriepuitbraak in Hoogstede reikte tot in Nederland. De maatregelen worden hier op 24 februari opgeheven omdat de uitbraak inmiddels dertig dagen geleden is en er geen nieuwe uitbraken zijn geweest. Voor het ene Nederlandse pluimveebedrijf dat in de bewakingszone van Hoogstede lag geldt dan geen enkele beperkende maatregel meer naar aanleiding van de uitbraak.

Wel is er nog steeds een landelijke ophok- en afschermplicht. Commercieel gehouden pluimvee mag dus niet buiten lopen en hobbydieren moeten goed worden afgeschermd om contact met wilde vogels te voorkomen.


Bewakingszone

De eerste uitbraak in Idsegahuizum dateert van 23 januari. Daar wordt de beschermingszone op 22 februari opgeheven en die geldt nu als bewakingszone. Er is daar nog steeds een vervoersverbod. De bewakingszone wordt op 3 maart opgeheven.

Omdat er op 18 februari op korte afstand van de eerste uitbraak een tweede uitbraak van vogelgriep is vastgesteld in Idsegahuizum, geldt daar nog steeds een beschermings- en bewakingszone. De 3 en 10 kilometergebieden van de eerste en tweede uitbraak overlappen elkaar grotendeels. Dus het opheffen van de beperkingen van de eerste uitbraak heeft daar nauwelijks effect.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Zaterdag
    11° / 9°
    90 %
  • Zondag
    13° / 6°
    20 %
  • Maandag
    11° / 8°
    70 %
Meer weer