Overname leidt tot internetbloemist met 250 miljoen euro omzet
De online bloemenverkoper Bloom & Wild neemt zijn branchegenoot bloomon over. Door de inlijving ontstaat een internethandelsbedrijf dat een omzet behaalt van zo'n 250 miljoen euro.

Na de overname blijven beide merken bestaan. Bloomon heeft een sterke marktpositie in de Benelux en Denemarken en Bloom & Wild in het Verenigd Koninkrijk. Beide groeien hard in Duitsland. Door het samengaan van beide bedrijven ontstaat de grootste Europese onlineverkoper en bezorger van bloemen en planten. Deze is actief in acht landen: Nederland, België, Verenigd Koninkrijk, Ierland, Duitsland, Denemarken, Oostenrijk en Frankrijk. Het verwachte aantal bezorgingen dit boekjaar ligt op acht miljoen.
Bloom & Wild en bloomon zijn respectievelijk in 2013 en 2014 opgericht. Duurzaamheid is een speerpunt voor beide ondernemingen, waarbij een neutrale impact op het milieu het streven is. Aron Gelbard, medeoprichter van Bloom & Wild, blijft algemeen directeur en bloomon-oprichters Bart Troost en Patrick Hurenkamp worden respectievelijk Chief International Officer en Chief Innovation Officer.
'We zijn sterk complementair, zowel in geografische aanwezigheid als in producten en diensten', zegt Troost. Bloomon heeft veel ervaring met het abonnementsmodel en het kopen van bloemen voor jezelf, terwijl Bloom & Wild het vooral moet hebben van een breed cadeau-assortiment en een app. 'Door een kruisbestuiving van expertise, kwekerrelaties en technologie in de supply chain gaan wij elkaar over de hele linie versterken', vervolgt Troost.
Directe inkoop
Het aanbod van bloomon bestaat uit seizoensbloemen en droogbloemen. Klanten kunnen een abonnement afsluiten. Ook is sinds kort het gehele assortiment beschikbaar voor eenmalige bestellingen in de online 'floral shop'. Het bedrijf heeft de keten ingekort door de veiling en groothandel over te slaan en de bloemen direct bij de kweker in te kopen. Bloomon behaalde in 2020 een omzet van 42 miljoen euro.
Bloom & Wild is marktleider en het snelst groeiende onlinebedrijf op het gebied van bloemen en geschenken in het Verenigd Koninkrijk. Voor het fiscale jaar dat eindigt op 31 maart 2021 wordt een omzet van ruim 115 miljoen euro ingeschat. De onderneming compenseert al zijn CO2-uitstoot.
Lees ook
Marktprijzen Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
-
Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692704
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag15° / 3°10 %