800.000 liter mest stroomt weg na lek
Op een boerderij in Didam is maandagochtend 800.000 liter mest weggestroomd, nadat een mestzak scheurde. De harde wind was daar waarschijnlijk de oorzaak van.

Het gros van de mest kwam terecht op het terrein van de boerderij zelf, maar een deel belandde ook in een sloot en op de openbare weg.
Op een boerenerf aan de Korenweg in #Didam is een grote hoeveelheid mest uit een mestsilo weggestroomd. Mogelijk gaat het om 800 kuub mest dat op het erf ligt, op openbare weg en mogelijk oppervlaktewater. Brandweer, Waterschap en gemeente maken plan van aanpak voor opruimen mest
— Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (@VNOGregio) February 10, 2020
Doordat het waterschap de sloot snel afsloot van andere waterwegen, is verdere verspreiding van de mest voorkomen. Nu beperkt de watervervuiling zich tot een lengte van zo'n 100 meter, schrijft De Gelderlander.
Waterschap Rijn en IJssel zal de komende tijd de impact van de gelekte mest op de natuur in de gaten blijven houden. De verantwoordelijkheid voor het schoonmaken van de sloot ligt bij de boer.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland TNHT4.85
2016, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (HG) #692965
Gebruikt, € 4.999
-
Kuhn GF 8703
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg 150B (HA) #24473
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 7°0 %
-
Zaterdag14° / 5°0 %