Syngenta: stop gebruik Reflect in paprika's
Syngenta maant telers om het gewasbeschermingsmiddel Reflect per direct niet meer toe te passen op paprika, snack- en puntpaprika, Spaanse en cayennepeper.

Bij gebruik volgens het etiket is er een risico dat de concentratie isopyrazam de vastgestelde maximale residulimiet in zowel grote als kleine paprika's overschrijdt. Hoewel deze nieuwe data geen enkel veiligheidsrisico met zich meebrengen, vormen deze limietoverschrijdingen een mogelijk handelsrisico.
Enkele weken geleden werd Syngenta geattendeerd op een mogelijk risico op overtreding van de maximale residulimiet na toepassing van het product Reflect in kleine paprika's.
Residuonderzoek
De gewasbeschermingsproducent heeft een nieuw residuonderzoek gedaan. Hieruit blijkt dat als Reflect wordt gebruikt, volgens het etiket er een risico is dat de concentratie isopyrazam de vastgestelde limiet in zowel grote als kleine paprika's overschrijdt. Deze nieuwe gegevens zijn conflicterend met eerdere resultaten uit residu proeven.
Hoewel de nieuw gevonden waarden geen enkel veiligheidsrisico met zich meebrengen, vormen deze limietoverschrijdingen een mogelijk handelsrisico. Om deze risico's te vermijden, dringt Syngenta erop aan om Reflect per direct niet meer toe te passen op paprika, snack- en puntpaprika, Spaanse en cayennepeper.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Maaidekken (HG) #65626
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 716 Vario COM3
Gebruikt, P.O.A.
-
7635
Gebruikt, € 17.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HG) #692766
Gebruikt, € 3.900
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag23° / 5°20 %
-
Zondag18° / 11°60 %
-
Maandag16° / 8°20 %