Aanleg zoetwaterleiding voor Goeree gestart
Evides Waterbedrijf is gestart met de aanleg van een watertransportleiding op Goeree-Overflakkee. De waterleiding is een compensatiemaatregel voor het Kierbesluit.

De leiding start bij het nieuwe zoetwaterinnamepunt dat ten oosten van Middelharnis aan het Haringvliet wordt gebouwd. Vanaf dat punt legt Evides momenteel een 14 kilometer lange ruwwatertransportleiding aan naar het bestaande leidingnet.
De waterleiding maakt onderdeel uit van de Compenserende Maatregelen Kierbesluit en is in dit verband het eerste project dat op Goeree Overflakkee van start gaat.
Verzilten
De verwachting is dat de leiding eind 2016 grotendeels in de grond ligt. In 2017 worden de werkzaamheden afgerond en de terreinen in oorspronkelijke staat hersteld.
De compenserende maatregelen zijn nodig doordat het westelijk deel van het Haringvliet zal verzilten als gevolg van het Kierbesluit. In dat kader gaan in 2018 de Haringvlietsluizen open, ten gunste van de internationale vismigratie.
Landbouw
LTO Noord heeft jarenlang zich sterk gemaakt voor watercompensatiemaatregelen voor de land- en tuinbouw in de omgeving van het Haringvliet.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #48482
Gebruikt, € 2.999
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z320R (ZOB) #692211
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692147
Gebruikt, P.O.A.
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zondag16° / 11°60 %
-
Maandag18° / 7°10 %
-
Dinsdag19° / 9°90 %