'Kennis wordt tweede poot onder onze varkenshouderij'
Een klein jaar geleden ging bij de familie Van der Meijden in Oirschot de schep in de grond voor de bouw van een nieuwe stal voor SPF-zeugen en een trainingslocatie voor Varkens.nl. Janneke Janssens licht de achtergronden van Varkens.nl toe.
Wat voor trainingen biedt Varkens.
'Ons concept doet alles rondom opleidingen en trainingen. We hebben een programma met twintig trainingen die uiteenlopen van heel praktisch - denk aan kraamstalmanagement - tot theoretisch, waarin bijvoorbeeld leidinggeven of teambuilden centraal staat. Daarnaast kunnen we maatwerk leveren.
'Het bedrijf van Van der Meijden wordt de uitvalsbasis. We gaan werken met satellietbedrijven in den lande die nu ook al groepen kunnen ontvangen. Ons complete programma presenteren we 16 april tijdens de open dag.'
Waar komen die satellietbedrijven?
'Verspreid over het land; we voeren nu gesprekken. Wij willen net als met Van der Meijden samenwerken met ondernemers die passie hebben voor opleiden en trainen.Varkenshouders die de kennis en positie van de varkenshouderij op een hoger plan willen brengen.
'Daarvoor krijgen zij ook een vergoeding.'
Waarom een eigen trainingslocatie?
'Wij zijn ervan overtuigd dat, wil de Nederlandse varkenshouderij haar positie behouden, je een kritische massa nodig hebt voor kennis en innovatie. Daarin zit een rol voor ons.
'In de stal heeft de familie Van der Meijden een aantal innovaties toegepast. Zo is er geen luchtwasser en wordt er toch ruim 80 procent ammoniakreductie gerealiseerd. Door de nieuwbouw kon een infrastructuur op maat worden neergezet voor groepen van twintig tot honderd personen.'
Waarom Varkens.
'Kennis heeft waarde. Ik zie ook dat kennis laten doorstromen soms lastig is. Maar er is nu al een vaste groep varkenshouders die gebruik maken van de sessies die we verzorgen met VarkensNet en Stichting KPV. Wij zorgen via onze kanalen direct voor de follow-up van kennis die varkenshouders tot zich nemen. Het is een concept dat zorgt voor continue aandacht, waardoor kennis beter beklijft.'
En waarom nu?
'De tijd is er rijp voor. In mijn visie verkoopt Nederland in de toekomst niet alleen varkens, maar ook kennis. Dat wordt een tweede poot onder de Nederlandse varkenshouderij. Varkens.nl brengt, met steun van de EU en de provincie Brabant, op een laagdrempelige manier kennis en innovaties verder het veld in.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Claas cirkelschudder Volto 870T
Gebruikt, P.O.A.
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-
Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Drachten
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Weer
-
Zondag13° / 6°20 %
-
Maandag10° / 9°90 %
-
Dinsdag10° / 6°90 %