Signaleringssysteem muis dit jaar klaar
Het Early Warning Systeem voor een muizenplaag is in de loop van dit jaar ontwikkeld. Dat verwacht LTO-beleidsadviseur Wiebren van Stralen. LTO Noord is in overleg met provincie Fryslân hierover.

Met het signaleringssysteem kunnen boeren muizenuitbraken tijdig zien aankomen. De aanwezigheid van predatoren, hun broedresultaten en beelden van muizengraverij krijgen hier een plaats in.
LTO Noord ziet goede mogelijkheden voor koppeling van het systeem aan het FaunaRegistratieSysteem (FRS), gaf de organisatie tijdens de presentatie van het onderzoek naar terugkerende muizenplagen aan.
Code groen
Bij code groen in het signaleringsysteem is er sprake van een normale situatie, code oranje geeft aan dat er een verhoogde kans is op uitbraak van veldmuizen is. Dan adviseert het systeem om de alertheid te intensiveren en te gaan monitoren.
Bij code rood is een verhoogde kans op een muizenbraak. Geadviseerd wordt om preventieve maatregelen te nemen via een nog op te stellen protocol.
Kosten
De kosten van het Early Warning Systeem bedragen zo'n 50.000 euro. Bij gebruik van het systeem komt daar jaarlijks nog zo'n 5.000 euro bij.
• Klik voor weergave EW-systeem op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-
John Deere Tractor 6100M (MD) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (HA) #692548
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (LH) #692274
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Vrijdag18° / 4°10 %
-
Zaterdag23° / 5°20 %
-
Zondag18° / 11°60 %