Frankrijk denkt aan preventief ruimen
Frankrijk overweegt preventieve ruimingen om vogelgriepuitbraken te beteugelen.

De Franse raad voor de diergezondheid kijkt naar voorstellen om alle eenden en ganzen in een groot deel van het zuidwesten van het land preventief te ruimen om de uitbraken van hoogpathogene varianten van vogelgriep onder controle te krijgen.
Slachten
De maatregel zou betekenen dat miljoenen dieren verplicht moeten worden geslacht. De kosten worden ingeschat op minimaal 400 miljoen euro.
De Franse minister van landbouw Stéphane le Foll wil op korte termijn een besluit nemen over het bijstellen van de aanpak aan de hand van een advies van de raad voor de diergezondheid.
Besmettingen
Twee maanden na de ontdekking van de eerste gevonden besmetting met vogelgriep in de Dordogne zijn er nog steeds nieuwe uitbraken in Frankrijk. Volgens de laatste opgave van het ministerie van landbouw is er tot nu toe op 69 bedrijven een besmetting vastgesteld.
Virus
De afgelopen dagen zijn er twee nieuwe gevallen bijgekomen, beide in departementen waar het virus nog niet eerder was gevonden. De epidemie strekt zich inmiddels uit over acht Franse departementen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (HG) #31389
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZND) #692294
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TNHT6.140
2017, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag14° / 3°10 %