Boeren Tholen hopen op wat water
Boeren op Tholen hopen dat waterschap Scheldestromen snel weer zoet water inlaat vanuit het Volkerak-Zoommeer; al is het maar een beetje.
Het Zeeuwse waterschap sloot eerder deze week de inlaten als gevolg van de grote hoeveelheid blauwalg in het merenstelsel. Hierdoor is het waterpeil op Tholen en Sint-Philipsland gedaald en is beregenen niet langer mogelijk.
Slechte timing
Het besluit kwam voor veel boeren op een bijzonder beroerd moment. 'De hoofdgewassen hier zijn aardappelen, uien en wortelen en die bevinden zich in een cruciale fase', vertelt Hendrik-Jan ten Cate, voorzitter ZLTO Tholen.
'Zo zitten de uien nu in de fase van bolvorming. Extra water nu, is bepalend voor een goede opbrengst', stelt hij.
Oogst vroege gewassen
Hij hoopt dat er snel mondjesmaat weer water wordt toegelaten; al is het alleen maar om zonder al te veel beschadigingen aan de veelal vroege gewassen te kunnen oogsten.'
'De waterkwaliteit is dan misschien onvoldoende, maar het hogere slootpeil biedt ons dan net de mogelijkheid om wat te beregenen.'
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Zuid
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 8703
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZND) #692294
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Maaidekken (HG) #27087
Gebruikt, € 1.450
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag15° / 3°10 %