Zuivelketen koopt louter verantwoorde soja
Het is bewerkelijk om partijen verantwoorde soja in aparte vrachtwagens en boten naar Nederland te transporteren, dus duurt het nog jaren voordat Nederlandse koeien deze soja krijgen.
De Nederlandse melkveehouderij koopt sinds 1 januari 2015 uitsluitend verantwoorde soja aan. Maar dat wil niet zeggen dat Hollandse koeien nu al verantwoorde soja krijgen.
Logistiek
'Nee, dat is nog niet haalbaar. Het is qua logistiek heel lastig om de verantwoorde soja gescheiden te vervoeren van reguliere soja. Het zou de prijs enorm opstuwen', aldus Gert van der Bijl, coördinator van het internationale sojaprogramma van de maatschappelijke organisatie Solidaridad
Certificaten
Daarom koopt de Nederlandse zuivelketen de certificaten van de sojaboeren. Die hoeveelheid komt overeen met 300.000 ton, maar de koeien krijgen dus gewone soja. Met de aankoop van de certificaten stimuleert de Nederlandse zuivelketen sojaboeren om verantwoord te produceren. Ze krijgen een half procent meer uitbetaald dan boeren die gewone soja produceren.
Groene stroom-principe
Bijl: 'Je kunt het systeem vergelijken met het principe voor groene stroom. Hierbij komt de groene stroom niet altijd terecht bij de klant die groene stroom koopt.’
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T6.155 Electro Command
2014, P.O.A.
-
New Holland TS135A
2004, P.O.A.
-
T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
-
John Deere Tractor 6195M (HA) #693828
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag23° / 4°20 %
-
Zondag17° / 11°60 %
-
Maandag16° / 8°20 %