PvdD: minder vlees voor goed klimaat
Minder vlees is noodzakelijk voor een goed klimaat, stelt de Partij voor de Dieren (PvdD). 'Het kabinet moet beleid opstellen ter vermindering.'
De veehouderij produceert meer broeikasgassen dan alle auto’s, treinen, vliegtuigen en schepen bij elkaar, stelt denktank Chatham House in een gisteren gepubliceerd rapport.
'Verminderen van de wereldwijde vleesconsumptie is daarom essentieel om de opwarming van de aarde binnen de acceptabele twee graden te houden', geeft PvdD-partijleider Marianne Thieme aan.
Klimaatdebat
Thieme vroeg de regering gisteren in het Klimaatdebat met minister-president Mark Rutte om beleid op te stellen om de vlees- en zuivelconsumptie te verminderen.
'Als we allemaal in Nederland 1 dag in de week geen vlees zouden eten, dan zou dat net zoveel effect hebben als 1 miljoen auto’s van de weg halen. Het hoeft niet moeilijk of kostbaar te zijn.'
Oplossingen
De Nederlandse exportdrift is volgens Thieme gericht op het verhogen van de consumptie van vlees en zuivel in de opkomende economieën.
'Beter dan het exporteren van het klimaatprobleem is het exporteren van klimaatoplossingen. Het Nederlandse bedrijfsleven en kennisinstellingen zijn bij uitstek goed in het weerbaar maken van landen tegen overstromingen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6140M (LH) #691707
Gebruikt, P.O.A.
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
-
New Holland Tractor T6.145 (MD) #692203
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (WD) #691829
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag23° / 4°20 %
-
Zondag17° / 11°60 %
-
Maandag16° / 8°20 %