RFC: trots op koeien in de wei
Royal FrieslandCampina (RFC) vindt dat ze in haar tv-commercials koeien in de wei mag tonen. 'Het merendeel van onze leden laat koeien buiten grazen. We zijn er trots op.'
De reclame maakt volgens RFC nieuwsgierig naar de bijzondere eigenschap van de koe om voor de mens onverteerbaar gras om te zetten in melk.
Driekwart van haar leden doet aan weidegang. 'De koe hoort bij het Nederlandse cultuurlandschap', geeft de zuivelaar aan.
Vergoeding
RFC besloot daarom in 2011 45 miljoen euro uit te trekken om weidegang bij de leden-melkveehouders te stimuleren. De boer krijgt als deze ten minste 120 dagen per jaar en zes uur per dag zijn koeien laat grazen een vergoeding.
Verder worden er voorlichtingsbijeenkomsten en stagedagen georganiseerd. 'Bovendien halen we deze melk apart op en verkopen het onder het Weidemelklogo', stelt FrieslandCampina.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
-
John Deere Tractor 5090R (HA) #64584
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Zaterdag8° / -1°10 %
-
Zondag9° / 0°0 %
-
Maandag10° / 2°0 %