'Boer moet aan de slag met waterbeheer'
Boeren moeten zelf aan de slag met Deltaplan Agrarisch Waterbeheer (DAW). Dat was de boodschap die waterportefeuillehouder Siem Jan Schenk van LTO Nederland afgelopen week overbracht op drie bijeenkomsten met regionale bestuurders van LTO Noord.
Aanleiding voor DAW zijn de wateropgaven waar Nederland voor staat op het gebied van kwaliteit, kwantiteit en ruimte. DAW moet de structuur en samenhang aangeven bij het oplossen van de watervraagstukken.
Overheden, waterbeheerders en het agrarisch bedrijfsleven werken daarbij samen.
Watervraagstuk
Schenk benadrukt dat het watervraagstuk met het plan niet vanzelf wordt opgelost. Het is ook aan boeren en tuinders om zich op regionaal niveau in te spannen voor beter waterbeheer.
'De sector heeft 60 procent van de grond in gebruik, dus dan heb je wat te vertellen.'
Land- en tuinbouw
'Goed waterbeheer kan niet zonder de land- en tuinbouw en een sterke land- en tuinbouw kan niet zonder goed waterbeheer', hield Schenk de aanwezigen voor.
'Het is daarom belangrijk dat u ook bij uw waterschap de discussie aangaat om het belang van de landbouw een rol te laten spelen in het waterbeheer.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fella TH13010 getrokken schudder
2012, P.O.A.
-
Kuhn FC 313 F frontmaaier
2007, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
T7.220 Auto Command CVT
Gebruikt, € 45.000
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Donderdag7° / -1°50 %
-
Vrijdag8° / -1°30 %
-
Zaterdag9° / -2°10 %