AH-winkelier stopt sponsoring ganstrekken
Albert Heijn-ondernemer Frank Scheepers uit Grevenbicht stopt met het sponsoren van het ganstrekken in de Limburgse plaats. Aanleiding is een gesprek met Albert Heijn (AH) en een stortvloed aan negatieve reacties.
Dat laat de ondernemer weten aan supermarkt-vakblad Distrifood.nl. Ook de andere sponsoren van het evenement hebben hun namen van de website van de folkloristische vereniging Gawstrèkkers Beeg af laten halen.
Traditie
Albert Heijn trok vandaag aan de bel bij Scheepers, omdat de ondernemer zich als sponsor had verbonden aan het 'gawstrèkke', oftewel ganstrekken.
Ganstrekken is een traditie in Grevenbicht waarbij ruiters een vooraf gedode en geprepareerde gans proberen te onthoofden, die boven de weg aan de poten is opgehangen.
Kritiek
De sponsoring door een AH-ondernemer leidde tot een storm van kritiek op de Facebook-pagina van Albert Heijn.
De supermarktketen heeft vervolgens in een gesprek met Scheepers duidelijk gemaakt dat sponsoring van een dergelijk evenement niet past binnen het sponsorbeleid van de marktleider.
Het ganstrekken in Grevenbicht gaat, voor zover bekend, nog wel door. Scheepers laat aan Distrifood.nl weten dit jaar niet aanwezig te zijn bij het gebeuren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 8703
Gebruikt, P.O.A.
-
Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Donderdag7° / -1°50 %
-
Vrijdag8° / -1°30 %
-
Zaterdag9° / -2°10 %