Illegale handel gewasbescherming opgerold
Het Regionaal Milieu Team van Politie Noord-Holland heeft 4 verdachten aangehouden bij een internationale actie onder leiding van het Functioneel Parket tegen illegale handel in gewasbeschermingsmiddelen.
Er zijn 3 woningen en één bedrijf in Nederland en Polen doorzocht. Alle aangehouden verdachten werken voor een bedrijf in Noord-Holland dat handelt in legale gewasbeschermingsmiddelen.
Het Functioneel Parket vermoedt dat het bedrijf ook op grote schaal handelt in illegale bestrijdingsmiddelen. Het gaat onder andere om het gewasbeschermingsmiddel BN3. Dat bestrijdt spint in rozen.
Schadelijk
De handel en het gebruik van het middel is niet toegestaan in Nederland, Europa en nog een aantal landen buiten Europa. Het middel kan schadelijk zijn voor mens en milieu.
Tijdens de doorzoekingen in de bedrijfspanden van de verdachten, werd zo’n 2.000 kilo illegale bestrijdingsmiddelen in beslag genomen. De verdachten importeerden het middel uit Rusland en zetten het af in Europese landen, maar vooral in Polen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon Schudder FANEX 1564 (ZOB) #25969
Gebruikt, € 33.000
-
Stiga TORNADO 398
2023, P.O.A.
-
Fendt 412 Vario COM1
2003, P.O.A.
-
Fella TH13010 getrokken schudder
2012, P.O.A.
Vacatures
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Agrarisch Bedrijfsverzorger
AB Vakwerk Groep B.V. - NL
Weer
-
Donderdag7° / 0°5 %
-
Vrijdag4° / 1°40 %
-
Zaterdag6° / 1°45 %