Toch belangen in de knoop bij EFSA
Enkele Europese onderzoeksinstanties zijn niet goed omgegaan met belangenverstrengeling. Dat zegt de Europese Rekenkamer na onderzoek in opdracht van het Europees Parlement.
De Rekenkamer deed onderzoek naar de EFSA -die de voedselveiligheid bewaakt - en de EMA - het Europees Geneesmiddelenbureau - dat onder meer over diergeneesmiddelen gaat.
EFSA krijgt kritiek van de Rekenkamer, omdat er een aantal mensen uit de voedselindustrie in de raad van bestuur zitten. Ook heeft de organisatie in situaties, waarbij belangenverstrengeling kan optreden, niet eenduidig gehandeld.
Doorlichten
EMA heeft evenmin niet goed gehandeld bij het voorkomen van belangenverstrengeling. Beide organisaties moeten toekomstige bestuurskandidaten beter doorlichten, vindt de Rekenkamer.
Het oordeel van de Rekenkamer gaat in tegen een eerder onderzoek van adviesbureau Ernst & Young. Daarin stond dat in het management en procedures van EFSA geen wijzingen nodig waren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra Q305 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6140M (LH) #691707
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Weer
-
Zaterdag8° / -1°10 %
-
Zondag9° / -1°10 %
-
Maandag10° / -1°10 %