VN: wereldwijd watertekort groter
De druk op de wereldwijde watervoorziening neemt de komende decennia fors toe, waarschuwt een vandaag gepubliceerd rapport van de Verenigde Naties.
Een beter watermanagement, efficiëntere landbouw en een grote inspanning om vervuiling tegen te gaan, zijn hard nodig om tekorten aan schoon water het hoofd te bieden, stelt het rapport.
Landbouw
Landbouw slurpt wereldwijd veruit het meeste zoet water op: 70% van de totale voorraad. Doordat de wereldbevolking vermoedelijk nog met 2 miljard mensen toeneemt, is er ook meer voedsel nodig.
Het watergebruik van de landbouw neemt daardoor nog met minimaal 19% toe, meldt het onderzoek. Terwijl de vraag toeneemt, dreigt de aanvoer van water in veel gebieden juist te verminderen.
Klimaatverandering
Klimaatverandering is volgens het rapport een grote boosdoener. Patronen van regenval veranderen bijvoorbeeld doordat de aarde opwarmt. Daardoor vallen meer gebieden droog.
ANP
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
POTTINGER HIT 910 AZ
2010, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (SO) #688719
Gebruikt, € 3.289
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X950R (HA) #127599
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag15° / 3°10 %