Rijk Zwaan wint Innovation Award op Fruit Logistica
Het paprikamerk Tatayoyo van Rijk Zwaan uit het Zuid-Hollandse De Lier heeft op de Fruit Logistica in Berlijn de Innovation Award gewonnen. Ruim een kwart van de bezoekers die een stem uitbracht, kon de smaak waarderen.

Het kruisen van verschillende variëteiten om de eerste commerciële versie van Tatayoyo op de markt te brengen, heeft volgens Heleen van Rijn-Wassenaar van Rijk Zwaan ruim tien jaar geduurd. 'Al vanaf het begin is het doel om een paprika te kweken die niet alleen zoet is, maar ook hartig en aromatisch smaakt. Het winnen van deze prijs is een mooie erkenning van onze samenwerking met klanten en ketenpartners.'
Tatayoyo® won the Fruit Logistica Innovation Award 2023
— Rijk Zwaan (@RijkZwaan) February 13, 2023
We are still reminiscing last week's win, and would like to thank everyone for voting. In this article, we explain why Tatayoyo® is such a great addition to retail shelves and what makes it unique > https://t.co/uKToOt4KtN pic.twitter.com/HkkBaQne0I
De teelt van de snackpaprika van Rijk Zwaan is mogelijk in zowel hightech als mid- of lowtech kassen, waarmee het bedrijf wil voldoen aan de vraag naar jaarronde productie. 'We streven ernaar producten aan te bieden die de markt vooruithelpen door waarde toe te voegen voor telers, ketenpartners, retailers en consumenten.'
Volgens Van Rijn-Wassenaar zijn telers en retailers in Noord-Amerika inmiddels begonnen met de introductie van de snackpaprika. Rijk Zwaan is het eerste bedrijf dat de Innovation Award op de Fruit Logistica voor de derde keer wint. Het bedrijf uit Zuid-Holland nam de prijs in 2006 in ontvangst voor het product Salanova en in 2017 voor KnoxTM.
Guacamole van broccoli
De zilveren bokaal ging ook naar een Nederlandse inzending: het concept Ideal Melons van Syngenta Seeds. Met de technologie wordt het mogelijk elke stap in het teeltproces nauwkeurig te monitoren. Anecoop uit Spanje kwam terecht op de derde plaats. Zij introduceerde een guacamole-dipsaus waarin broccoli is verwerkt. Dat resulteerde in een daling van ruim 50 procent in de CO2-voetafdruk van het bedrijf.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6100M (MD) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WCH) #692179
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 7°0 %
-
Zaterdag14° / 5°0 %