Afvoer eieren en vleeskuikens uit regio Lunteren mag weer
Onder voorwaarden kunnen er weer consumptie-eieren uit het beperkingsgebied rond het Gelderse Lunteren worden afgevoerd. Voor vleeskuikens heeft de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) slachterijen aangewezen.

Dat meldt Avined. Zo is er een aantal pakstations, eierverwerkers, pakstations en tussenstations voor de overslag aangewezen. Voor bedrijven in het 3 kilometergebied van het met vogelgriep besmette legpluimveebedrijf geldt een individuele aanwijzing. Voor de afvoer van vleeskuikens kunnen pluimveehouders een ontheffing aanvragen.
Voor het verplaatsen van broedeieren, opfokleghennen en opfok (groot)ouderdieren is nog even geduld nodig. Dit kan pas vanaf twee weken na de laatste uitbraak van vogelgriep in het beperkingsgebied. Hiervoor is een ontheffing van de NVWA nodig. Avined adviseert tijdig te beginnen met de procedure voor dit verplaatsen. Overigens is het wel mogelijk om broedeieren naar een aangewezen eierverwerker te vervoeren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn FC313 achtermaaier
2004, P.O.A.
-
Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-
Case IH International Tractor Farmall 120C (BS) #693881
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (ZND) #75861
Gebruikt, € 14.959
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 4°10 %
-
Zaterdag14° / 3°10 %