GroenLinks: onderzoek onder alleen LTO-leden niet representatief
GroenLinks vindt het onderzoek van onder meer LTO Nederland en het ministerie van LNV naar natuurinclusieve landbouw niet representatief, omdat enkel boeren die lid zijn van LTO meedoen.

GL-Kamerlid Laura Bromet heeft daarom landbouwminister Carola Schouten om opheldering gevraagd. Het onderzoek werd enkele weken geleden aangekondigd. Het doel is om helder te krijgen hoeveel boeren overwegen om acties voor de natuur en de biodiversiteit op en om hun bedrijf te ondernemen, hoeveel boeren dit al hebben gedaan en welke kansen en belemmeringen zij daarbij ervaren.
• Lees ook: Onderzoek naar natuurinclusieve landbouw
Het onderzoek is bedoeld om toekomstig beleid op het vlak van natuurinclusieve landbouw vorm te geven. Bromet vindt dat ook boeren die geen LTO-lid zijn moeten worden benaderd. Als dat niet gebeurt, is het onderzoek geen weerspiegeling van de gemiddelde Nederlandse boer. Daarmee is het volgens de politica onjuist om op basis van dit onderzoek toekomstig beleid met betrekking tot natuurinclusieve landbouw vorm te geven.
Het Kamerlid vraagt daarom of de minister bereid is om ook boeren die niet lid zijn van LTO te benaderen voor dit onderzoek.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6215R (LH) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH VESTRUM 110 CVX
2021, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (HG) #692937
Gebruikt, € 6.181
-
Lemken Ploeg Vari-Opal 7 (MM) #510226
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zondag16° / 11°60 %
-
Maandag18° / 7°10 %
-
Dinsdag19° / 9°90 %