Varkenspest Roemenië: extra ontsmetten
In verband met de uitbraak van Afrikaanse Varkenspest (AVP) in Roemenië moeten vervoermiddelen voor evenhoevigen die terugkomen uit Roemenië onmiddellijk na binnenkomst in Nederland een tweede reiniging en ontsmetting (R&O) ondergaan op een erkende reinigings- en ontsmettingsplaats.
Geladen vervoermiddelen worden eerst gelost waarna ter plekke een eerste R&O plaatsvindt, waarna dit nogmaals gebeurt op een erkende R&O-plaats.
Na afloop van de tweede R&O laat de transporteur het bewijs van reiniging en ontsmetting invullen en ondertekenen door de toezichthouder van de erkende wasplaats. Vervolgens stuurt de transporteur dit bewijs van de tweede R&O naar het centrale meldpunt van de NVWA.\
Veel import
Volgens het CBS is vorig jaar voor 1,4 miljoen euro aan levende dieren geïmporteerd. In de eerste vijf maanden van dit jaar was dit 345.000 euro. Van de laatste maanden is nog niets bekend.
Evenhoevigen
De verplichting geldt voor varkens, runderen, schapen, geiten en herten. Deze tweede R&O gold reeds voor de EU-risicolanden Estland, Griekenland, Italië, Letland, Litouwen, Polen en alle derde landen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (SO) #28450
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (MM) #29138
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z320M (BS) #692448
Gebruikt, P.O.A.
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag23° / 4°20 %
-
Zondag17° / 11°60 %
-
Maandag16° / 8°20 %