Inspecteurs starten controles op bacterievuur
Inspecteurs van Naktuinbouw starten deze week met de controle op bacterievuur. De controles richten zich vooral op bufferzones buiten dorpen en steden.

Bacterievuur komt vooral voor in wilde meidoorn, maar ook in appel- of perenbomen kan de bacterie zich nestelen.
Naktuinbouw voert de controles uit in opdracht van de Raad voor de Boomkwekerij. De controles zijn noodzakelijk voor het exportbelang van de boomkwekerijsector. Ze maken de export van bacterievuurgevoelige planten mogelijk.
Vernietigen
De controles vinden vooral plaats in het openbaar groen, met name in de buitengebieden. Indien een besmette boom of struik wordt aangetroffen, wordt deze op verzoek van de inspecteur vernietigd om verdere verspreiding van bacterievuur te voorkomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 360M 540rpm
2015, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (EL) #692315
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
-
Kuhn GF13003T Cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Berlikum, Waadhoeke
Weer
-
Woensdag17° / 3°0 %
-
Donderdag20° / 5°0 %
-
Vrijdag20° / 7°0 %