Kornegoor Kringloopboer van morgen (video)
Melkveehouder Martijn Kornegoor uit Wichmond is gekozen tot Kringloopboer van morgen. Dat gebeurde donderdag tijdens de presentatie van de resultaten van project vruchtbare Kringloop Achterhoek en De Liemers.

Kornegoor boekte bij het project de afgelopen drie jaar de meeste mineralenwinst. Hoofddoel is het zo efficiënt mogelijk voldoen aan de kwaliteitsnormen voor grond- en oppervlaktewater.
Dat gebeurt om zo de derogatie voor de aanwending van dierlijke mest veilig te stellen. Bodemkwaliteit is daarbij de sleutelfactor.
Aanpassingen bedrijfsvoering
'Dankzij enkele aanpassingen in mijn bedrijfsvoering haal ik nu meer liters melk uit mijn koeien, heb ik minder jongvee nodig en een betere graslandopbrengst', licht Kornegoor toe.
'Daardoor kan ik met minder aangekocht voer de boel rondzetten, wat in de fosfaat-efficiency goed naar voren komt.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-
Fella TH13010 getrokken schudder
2012, P.O.A.
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-
Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zondag16° / 11°60 %
-
Maandag18° / 7°10 %
-
Dinsdag19° / 9°90 %