Bijensterfte onder EU-gemiddelde
Van de Nederlandse bijenvolken heeft 14 procent de afgelopen winter niet overleefd. Daarmee zit Nederland 4 procent onder het gemiddelde van de Europese Unie (EU).

Staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) meldt dat aan de Tweede Kamer. De SP had hem schriftelijke vragen gesteld over de gezondheidssituatie van de bijen.
De winterbijensterfte was afgelopen winter wat hoger dan in het voorgaande seizoen. 'Maar nog steeds lager dan het gemiddelde van de laatste tien jaar', geeft Van Dam aan. Dat gemiddelde is 20 procent.
Neonicotinoïden
De analyse van mogelijke verklaringen voor de hogere bijensterfte is nog niet afgerond, laat de staatssecretaris weten. In januari wordt een advies bekend van het Ctgb over neonicotinoïden.
Op verzoek van het ministerie van Economische Zaken gaat het Ctgb na of het rapport van de European Academies Science Advisory Council (EASAC) over neonicotinoïden aanleiding geeft tot ingrijpen in de toelatingen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
2022, P.O.A.
-
Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager met passie voor biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker gewasverzorging en techniek klimaatkamers
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Vrijdag18° / 4°10 %
-
Zaterdag21° / 4°20 %
-
Zondag18° / 10°60 %